Předpisy o povolení k pobytu pro cizince na Severním Kypru


Po vstupu na Severní Kypr obdržíte až 90ti denní vízum, pokud vlastníte nebo pronajímáte nemovitost. Pokud chcete zůstat déle, můžete požádat o povolení k pobytu na Severním Kypru, což je velmi snadný proces!
Cizinci, kteří investují do nemovitostí na Severním Kypru, mohou snadno požádat o povolení k pobytu pro sebe a své rodiny. S povolením k pobytu získáte právo žít na Severním Kypru bez omezení. Povolení k pobytu se ve skutečnosti neliší od 90ti denního turistického víza, kromě toho, že nemusíte opouštět ostrov pokaždé, když vízum vyprší.
Co je potřeba k získání povolení k pobytu?
Po registraci kupní smlouvy musíte:
  • Poskytnout dokumentaci: kopie pasů a listy vlastnictví k nemovitosti
  • Ukázat buď legitimní příjem, nebo důkaz o své schopnosti platit za své živobytí
  • Absolvujte krátký proces lékařské prohlídky a zaplatíte státní zdravotní pojištění online
  • Uděláte si krátký výlet na policejní stanici
Po dokončení obdržíte roční povolení k pobytu. Toto povolení se obnovuje každý rok na 8 let. Po 8 letech máte nárok na povolení k trvalému pobytu!

Rádi bychom zdůraznili, že jako SIK Real Estates máme zkušenosti se všemi těmito postupy. Jsme tu pro všechny naše klienty, kteří s námi spolupracovali ve všech fázích nákupu nemovitosti, včetně získání povolení k pobytu, placení daní atd. Pokud hledáte snadný způsob, jak koupit nemovitost na Severním Kypru, jste na správném místě!